Mrzeżyno posiada bardzo ładną plażę, po obu stronach ujścia rzeki Regi. Jasny, drobniutki piasek na plaży, kusi do wypoczynku. Pasmo wydm sięgających 5 metrów, a nawet w zachodniej części 10 metrów, porośnięte jest borem sosnowym. Bezpośredni wpływ morza, tworzy specyficzny mikroklimat korzystny w leczeniu alergii i chorób górnych dróg oddechwoych.

 

Kościół św. ap. Piotra i Pawła
Kościół ulokowany na wzniesieniu oraz plebania w Mrzeżynie znajdują się bardzo blisko pasa wydm nadmorskich. Według świadka, kościół parafialny powstał w latach 1900-1912. W roku 1912 został poświęcony przez biskupa ewangelicko-augsburskiego.

 

Port w Mrzeżynie
Port usytuowany u ujścia rzeki Regi osłaniają dwa falochrony wybiegające w morze. Falochron wschodni ma długość 206 m, a zachodni – 327 m. Szerokość wejścia do portu wynosi 50m. Port może przyjmować statki o parametrach: max długość – 12 m, max szerokość – 4 m. Aktualne dopuszczalne zanurzenia określa bosman portu Mrzeżyno. Deklarowane warunki dostępności portu nie są jednak w praktyce utrzymywane ze względu na bardzo dynamiczne zmiany dna. Przystań jachtowa w Mrzeżynie może pomieścić do 40 jachtów.

 

Stajnia pestka Jesteśmy kameralną Stajnią rekreacyjno-rehabilitacyjną w Mrzeżynie, funkcjonujemy od 2000 roku. Działamy z pasji, miłości i szacunku do koni, niezwykłych zwierząt posiadających własną osobowość.

 

Zabytkowa chałupa rybacka
- położona przy ul. Zabytkowej, przykład chałupy ryglowej wąskofrontowej, krytej strzechą, typowej dawniej na tych terenach.

 

Spływy kajakowe - Szlak kajakowy zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR w Mrzeżynie i liczy prawie 140 km. Rega to łatwa i malownicza rzeka, ale na drodze spływu znajduje się kilka przeszkód wymagających przenoszenia kajaków.

 

Jezioro Resko Przymorskie - dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze. Jezioro ma brzegi w znacznym stopniu zarośnięte trzciną i niedostępne, co powoduje, że jest doskonałym schronieniem dla wielu gatunków ptactwa wodnego.

 

Port
usytuowany u ujścia rzeki Regi osłaniają dwa falochrony wybiegające w morze. Falochron wschodni ma długość 206 m, a zachodni – 327 m. Szerokość wejścia do portu wynosi 50m. Port może przyjmować statki o parametrach: max długość – 12 m, max szerokość – 4 m. Aktualne dopuszczalne zanurzenia określa bosman portu Mrzeżyno. wejście/wyjście z portu dozwolone jest przy widzialności powyżej 2,0 Mm oraz dla siły wiatru do 3° B i stanu morza do 2° B. Obrotnica o średnicy 82 m znajduje się pośrodku rzeki Regi w odległości 175 m poniżej mostu drogowego. Dopuszczalne zanurzenie w porcie wynosi ok. 2,5 m, a w basenie rybackim ok. 1,8 m. Port Mrzeżyno ma ściśle określony status portu rybackiego. Z racji tego odbywać się tu może ruch rybackich jednostek pływających, jednak awaryjnie miejsce cumowania mogą uzyskać tu jednostki o zanurzeniu nie większym niż 1,40-1,50 m.